Arkadiusz Kałużyński Brak komentarzy

Miasto Koźle – NASZE miasto, o jakże bogatej historii, która kształtowała się na przestrzeni wielu stuleci. Rok 2009 rzec można jest dla miasta rokiem wielu prac – od budowy obwodnicy aż po budowę infrastruktury kanalizacyjnej w centrum miasta.

Wszystkie te prace, związane głównie z robotami ziemnymi mogłyby, a przynajmniej czysto teoretycznie wzbogacać naszą wiedzę o dawnych dziejach i kulturze miasta. Mogłoby tak być.. a nawet powinno, ale niestety jest zupełnie inaczej.

Każdy z nas powinien wiedzieć, że podczas owych robót ziemnych co rusz natrafia się na pozostałości po życiu w dawnym Koźlu. W wykopach pojawiają się nie tylko pozostałości po murach twierdzy ale także kości i resztki przedmiotów codziennego użytku, które niestety są bezpowrotnie tracone.

Niewiarygodne? A jednak.. Nie traćmy czasu na pytanie o to wykonawców prac, odpowiedzi nie otrzymamy z prostej przyczyny.. Każdemu z nich zależy nie tylko na czasie ale przede wszystkim także na pracy, która zgodnie z procedurami powinna zostać wstrzymana.

Dowodów na to nie trzeba daleko szukać. Wystarczy od czasu do czasu przejść się wokół wykopów, wokół hałd z urobkiem i popatrzeć. Znaleźć tam można wszystko to o czym napisałem powyżej.

Jako dowód przedstawiam zdjęcia ukazujące fragmenty świeżo zniszczonej ceramiki średniowiecznej znalezione właśnie w urobku ziemnym.

Zobacz także kilka innych zdjęć z akcji ratowania skorup…


Arkadiusz Kałużyński

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *